18.06.2018

Nagroda SKSiL na Festiwalu Kino w Trampkach


Tegoroczną nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych dla filmu o największym potencjale dystrybucyjnym otrzymał "Żywiciel" w reż. Nory Twomey, film który Jury SKSiL reprezentujace ponad 200 kin w całej Polsce rekomenduje do rozpowszechniania w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

"Żywyciel " to film o pewnej dziewczynce, której determinacja i heroizm jest apelem kobiety w świecie reżimu. Pełna symboli animacja i opowieści mityczne porządkujące świat widza wciągają nas w podróż po Kabulu.

Wyróżnienia otrzymały filmy: Gra wojenna, reż. Goran Kapetanovicoraz Na wskroś, reż. Luc Picard.

Pierwsze dzieło to historia pewnego podwórka opowiedziana przez chłopca poszukującego odpowiedzi na szczególne pytanie: Czy można budować władzę na zaufaniu czy tylko na dominacji? Czyżby mechanizmy społeczne od lat rządzące światem zaprogramowane są już w dzieciach. Dynamiczna narracja, barwna muzyczna ilustracja i instruktaż dla dorosłych panów tego świata- Nie warto żyć w strachu.

Drugie  dzieło to wzruszająca historia o potrzebie rodziny, miłości między rodzeństwem i determinacji w walce o wspólną przyszłość. Wspaniałe aktorstwo młodych artystów, zaskakujące świeże zwroty akcji, jak również ciche oswajanie to magnetyzm, który trzyma widza do samego końca w oczekiwaniu.

Nagrodzonym filmem jest Żywiciel w reżyserii Nory Twomey, który rekomendujemy do rozpowszechniania w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Galeria