30.06.2017 -

Akademia Dokumentalna Planet + DOCFilmy dokumentalne dla dzieci i młodzieży nie muszą być trudne i nudne!

W wielu krajach takich jak Holandia czy Skandynawia młodzi widzowie je uwielbiają. Zrealizowane specjalnie z myślą o nich produkcje poruszają bardzo ważne dla młodych ludzi tematy i opowiadają o ich rówieśnikach, którzy zgodzili się wpuścić widzów do swego „prywatnego wszechświata”. Film dokumentalny bardzo mocno oddziałuje na emocje dziecięcej jak i młodzieżowej publiczności. Otwiera ich na rozmowę i identyfikację z bohaterami ekranowych wydarzeń. W przypadku kina dokumentalnego próba odpowiedzi na  ważkie dla danej grupy wiekowej pytania nabierają szczególnej mocy.       

 

Akademia Dokumentalna jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym na produkcjach dokumentalnych. Filmy pokazywane młodym widzom pochodzą z DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, zdobywcy prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Misją Akademii jest zainteresowanie młodego widza filmem dokumentalnym - gatunkiem kina, który doskonale pobudza ciekawość i zainteresowanie światem, a także pokazującym mniej popularne punkty widzenia, które często zmuszają młodych widzów do zweryfikowania swoich poglądów. Akademia uczy także interpretowania świata, rozumienia innych oraz rozwija świadomość obywatelską. Filmy pokazywane w ramach cyklu poruszają tematy związane z szybko zmieniającą się rzeczywistością, dlatego też mogą stanowić doskonałe wsparcie merytoryczne w pracy pedagogicznej. Świetnie wpisują się również w nową podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych.

 

Program Akademii Dokumentalnej realizowany jest w

SZKOŁACH: PODSTAWOWYCH / GIMNAZJALNYCH / PONADGIMNAZJALNYCH

 

Celem Akademii jest także kształtowanie umiejętności dyskusji i wyrażania własnego zdania wśród dzieci i młodzieży. Dlatego też po każdej projekcji odbywają się rozmowy z uczestnikami pokazów moderowane m.in. przez edukatorów oraz wykładowców Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i dzien­nikarzy „Polityki”.

 

KONTAKT:

 

akademia@againstgravity.pl

tel.: 669 870 880, 22 828 10 79

 

www.akademiadokumntalna.pl

FB/ Akademia Dokumentalna