Mój pies Killer

Môj pes Killer
Opis

W filmie oglądamy słowacką prowincję. Niewielka miejscowość na granicy słowacko-morawskiej, w której obcy nie są mile widziani. Mieszkańcy są nieufni nawet w stosunku do siebie nawzajem. Wyjątkową wrogość budzą jednak Romowie.

            Bohaterem filmu jest 18-letni Marek, którego jedynym zajęciem jest tresowanie niebezpiecznego psa.  Marek, zaniedbywany przez bliskich, znalazł iluzoryczną ostoję w towarzystwie lokalnych skinów. Zdobył ich uznanie tylko i wyłącznie dlatego, że posiada psa killera. Skrzętnie skrywa tajemnicę, która w mig zrujnowałaby jego długo wywalczaną pozycję. Posiada on bowiem przyrodniego brata Cygana, odrzuconego przez wszystkich za zhańbienie rodziny. Marek będzie musiał poznać wyklętego brata. Czy odnajdzie w sobie wewnętrzną zdolność do współczucia, którego się tak boi?

            W filmie Miry Fornayowej wszystko toczy się nieśpiesznym rytmem, a fabuła zamyka się w z pozoru łagodnych i spokojnych kadrach. Agresja nie wylewa się na ekran. Jest raczej ostentacyjną pozą ujawniającą się dopiero w przysłowiowych czterech ścianach domów. Brak muzyki, dynamicznych ujęć oraz profesjonalnych aktorów sprawia, że mamy do czynienia z wyjątkowo naturalistycznym i przekonującym obrazem.