14.06.2014 - 15.08.2014

Janosik w plenerzeProjekt polega na zorganizowaniu, przez Kino Janosik w Żywcu i skupionych przy kinie wolontariuszy, 5 pokazów plenerowych. Wszystkie pokazy filmowe odbędą się na placu przed Pałacem Habsburgów w Żywieckim Parku. Park, ze względu na swoje walory estetyczne i krajobrazowe, jest jednym z najczęściej i najchętniej odwiedzanych miejsc w Żywcu, zarówno przez turystów, jak i samych mieszkańców. To klimatyczne miejsce, jak i film „Samsara”, który  zainicjował Kino Plenerowe w roku ubiegłym, przyciągnęło ponad 350 widzów w letni wieczór.

Entuzjazm, z jakim spotkała się projekcja filmu, ogromna potrzeba uczestniczenia w imprezach kulturalnych, które niekoniecznie nawiązują do folkloru, zmotywował nas do nie tylko do powtórzenia, ale i rozszerzenia oferty na lato 2014 roku.

 

Wszystkie projekcje zostaną poprzedzone krótkimi prelekcjami dziennikarzy radiowych i prasowych, ekspertów i znawców tematyki filmu. Każdą imprezę poprowadzi dziennikarka Radia Bielsko, która od lat promuje kino w swoich audycjach. Warto podkreślić, że do promocji projektu, jak i przygotowania oprawy technicznej imprezy zaangażowanych będzie wielu wolontariuszy. Szczególnym pokazem będzie film „Pan Tadeusz” z 1928 roku, do którego na żywo zagra skomponowaną przez siebie muzykę-  Marcin Pukaluk.

Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny, zatem osoby, które również ze względów finansowych, nie są w stanie uczestniczyć w kulturze, będą miały możliwość wzięcia udziału w pokazach filmowych.

 

Program:

14 czerwca, sobota, godz. 22.00- Hydrozagadka/komedia, Polska, 1970, reż. A. Kondratiuk, 70’

28 czerwca, sobota, godz. 22.00- Sugar man/ muzyczny, Szwecja, reż. M. Bendjelloul, 85’

5 lipca, sobota, godz. 22.00- Pan Tadeusz(1928)z muzyką na żywo Marcina Pukaluka

20 lipca, niedziela, godz. 22.00- Jesteś Bogiem/ biograficzny, Polska, Leszek Dawid, 124’

14 sierpnia, czwartek, godz. 22.00- Królowie  lata/ komediodramat, USA, reż. J V. Roberts, 93’

Uczestniczące kina