02.07.2014 -

FILMOWE WAKACJEW wakacje na ekrany kin powrócą ulubione filmy młodej publiczności. Specjalnie dla dzieci i młodzieży spędzających czas na letnich koloniach i w miastach Best Film przygotował cykl sześciu filmów, które idealnie nadają się dla grup kolonijnych i familijnych wypraw do kina, zwłaszcza w letnim, wakacyjnym czasie.

 

PODKRĘĆ JAK BECKHAM
tytuł oryginalny: Bend It Like Beckham
reż.: Gurinder Chadha
w rolach głównych: Parminder Nagra, Keira Knightley, Jonathan Rhys Meyers, Archie Panjabi
produkcja: Niemcy / USA/ Wielka Brytania
czas: 112 min.


Czasami, żeby spełnić swoje marzenia, trzeba... podkręcić zasady. "Podkręć jak Beckham" to ciepła komedia o miłości i piłce z Keirą Knightley w jednej z głównych ról.

Niełatwo młodej dziewczynie żyć zgodnie z tradycjami jej hinduskiej rodziny we współczesnym Londynie. Rodzicom trudno zaakceptować marzenia i dążenia tak inne od ich wyobrażeń o tym, co przystoi Hindusce. Zwłaszcza, kiedy córka nie potrafi ugotować tradycyjnego dania, za to podkręcanie piłki jak Beckham ma opanowane do perfekcji.

 

PANA MAGORIUM CUDOWNE EMPORIUM
tytuł oryginalny: Mr. Magorium's Wonder Emporium
reż.: Zach Helm
w rolach głównych: Dustin Hoffman, Natalie Portman
produkcja: Kanada / USA
czas: 94 min.

 

 

Stworzony z rozmachem, familijny film z Dustinem Hoffmanem i Natalie Portman o magicznym sklepie z zabawkami.

Molly Mahoney (Natalie Portman)jest niezdarną i niepewną siebie asystentką w najbardziej dziwacznym, fantastycznym i niesamowitym sklepie z zabawkami, sklepie Pana Magorium. Gdy Pan Magorium,(Dustin Hoffman), 243-letni ekscentryk, zapisuje jej cały sklep w posiadanie, tajemnicza siła zaczyna przejmować jedyne, niepowtarzalne zabawkowe Imperium, pozbawiając je magii. 

NASZA NIANIA JEST AGENTEM
tytuł oryginalny: The Spy Next Door
reż.: Brian Levant
w rolach głównych: Madeleine Carroll, Jackie Chan, Billy Ray-Cyrus, Amber Valetta
produkcja: USA
czas: 93 min.

Pełna przygód intryga, wyczyny kaskaderskie i sceny akcji,
a do tego beczka śmiechu – to gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny.

W postać filmowej niani wcielali się już m.in.: Arnold Schwarzeneger, Hulk Hogan i Vim Diesel. Ale takiej niani jak Jackie Chan jeszcze nie było! Bob Ho (Jackie Chan) jest nieszkodliwym sprzedawcą, który ukrywa przed swoją przyjaciółką, że jego prawdziwe zadanie to ratowanie świata. Jest bowiem agentem CIA budzących postrach wśród przestępców. Ale tak naprawdę marzy mu się już spokojna emerytura u boku Gillian… 

Bob z łatwością radzi sobie z bandziorami, ale czy poradzi sobie z trójką zwariowanych dzieci Gillian, którymi będzie się musiał zaopiekować? Zresztą nie całkiem przyjaźnie do niego nastawionych? 
Na dodatek na horyzoncie pojawią się rosyjscy terroryści mający w zanadrzu super intrygę, która może wprowadzić chaos w kraju. Jak uda mu się połączyć rolę szpiega i troskliwej niani?

 

ONA TO ON
tytuł oryginalny: She's the Man
reż. Andy Fickman
w rolach głównych: Jeffrey Ballard, Alexandra Breckenridge, Amanda Bynes, Channing Tatum
produkcja: Kanada/USA
Czas: 101 min.


Komedia romantyczna o nastolatce (Amanda Bynes), która chcąc zrealizować swoje marzenie decyduje się udawać swojego brata.

Viola, wielbicielka footballu, dowiaduje się, że w jej nowej szkole nie ma dziewczęcej drużyny piłki nożnej. Nie chcąc rezygnować ze swojej pasji, postanawia udawać swojego brata bliźniaka i zamiast niego chodzić do szkoły z internatem, a wszystko po to, by dalej grać. Wszystko się komplikuje, gdy Viola zakochuje się w swoim współlokatorze, Duke’u, a sama staje się obiektem westchnień Olivii, w której z kolei kocha się Duke. Sytuacja gmatwa się jeszcze bardziej, gdy do szkoły wraca Sebastian, brat bliźniak Violi.

 

NAJLEPSZE NAJGORSZE WAKACJE
tytuł oryginalny: The Way, Way Back
reż.: Nat Faxon, Jim Rash
w rolach głównych: AnnaSophia Robb, Steve Carell, Sam Rockwell, Toni Collette, Liam James
produkcja: USA
czas: 96 min.

Pokazywana w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Sundance 2013 komedia nagrodzonych Oscarem scenarzystów „Spadkobierców”. Zabawna jak ”Juno” i wzruszająca jak „Był sobie chłopiec”.

Nieśmiały nastolatek Duncan jedzie na pierwsze rodzinne wakacje z nowym partnerem swojej mamy. Zapowiada się najgorsze lato w jego życiu. Nie dość, że Duncan sam o sobie nie myśli zbyt dobrze, to jeszcze nowy facet mamy wyraźnie daje mu do zrozumienia, że jest totalnym zerem. Z dna rozpaczy wyciąga go nowopoznany przyjaciel Owen, któremu czasem brak rozsądku, ale na pewno nie brak optymizmu. Dzięki Owenowi Duncan zostanie „królem aquaparku“, a jego najgorsze wakacje zmienią się w najlepsze.

 

KRÓLOWIE LATA
tytuł oryginalny: The Kings of Summer
reż.: Jordan Vogt-Roberts
w rolach głównych: Nick Offerman,
Moises Arias, Nick Robinson
produkcja: USA
czas: 93 min.

Zabawna i inteligentna komedia o dorastaniu, która przypomina, jak to jest być młodym i mieć wielkie marzenia. Uroczy i szczery obraz najdziwniejszych momentów dojrzewania.

Joe, Patrick i Biaggio skończyli już 15 lat i mają dość słuchania rodziców. Tego lata chcą spróbować wszystkiego, wziąć życie w swoje ręce i stać się mężczyznami. We trzech uciekają do lasu, budują dom i żyją jak królowie. Przynajmniej taki był plan… Wszystko komplikuje się, kiedy w leśnym domu pojawia się piękna Kelly, wspólny obiekt westchnień Joe i Patricka.

Uczestniczące kina