21.03.2014 - 30.04.2014

7 Przegląd Kinematografii Europejskiej KANON 2014Projekt 7 Przegląd Kinematografii Europejskiej KANON 2014 ma na celu popularyzowanie i upowszechnianie kultury filmowej oraz stwarzanie warunków do promocji  kinematografii europejskiej, wśród mieszkańców Warszawy. KANON przyciąga co roku odbiorców o różnych preferencjach, wśród nich między innymi: widzów kinowych, twórców niezależnych klubów filmowych, krytyków filmowych i stałych gości Domu Kultury Świt m.in. słuchaczy Bródnowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, tym samym potwierdzając duże znaczenie na filmowej mapie Warszawie jak również wielopokoleniowy wymiar społeczny przeglądu.

  7. Przegląd Kinematografii Europejskiej „Kanon 2014” odbędzie się w Kinie Świt w dn. 21-30.03.2014 r. Zaprezentowanych zostanie 17 najlepszych filmów europejskich poprzedniego sezonu. W programie znalazły się filmy nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych jak: „Życie Adeli. Rozdz. 1 i 2, „Wielkie piękno”, „We mgle”. „Raj: Wiara”   oraz filmy uznane przez lokalnych krytyków m.in. z Rumunii: „Wszyscy w rodzinie”,  Islandii: „Na głębinie”, krajów bałkańskich: „Parada”.

W tym roku podobnie jak w poprzednim seansom towarzyszyć będą dyskusje prowadzone przez krytyków filmowych z udziałem zaproszonych gości. Przegląd skierowany jest do miłośników ambitnego kina z całej Warszawy i co roku gromadzi wymagającą widownie (ok. 1000 osób). 7 Przegląd Kinematografii Europejskiej „Kanon 2014” jest subiektywnym zestawem filmów, które zasługują na uwagę i niosą ze sobą wartościowe i których obejrzenie pozwoli wielu osobom nadrobić kulturalne zaległości.

Uczestniczące kina