16.05.2014 - 18.05.2014

Weekend z Fesitwalem Planete + Doc. 

Weekend z festiwalem PLANETE+ DOC w Kinie Charlie to replika 11. edycji festiwalu PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, który  odbędzie od 16 do 18 maja.


Od pierwszej edycji w 2004 roku, festiwal PLANETE+ DOC wyrósł na jedną z największych tego typu imprez na świecie i zyskał wierne grono wielbicieli zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Świadczą o tym nie tylko tłumnie przybywający do festiwalowych kin miłośnicy filmów dokumentalnych, ale także liczby.

 

Festiwal PLANETE+ DOC to wydarzenie, które kształtuje opinie i inspiruje do głębszej refleksji nad kondycją świata. Festiwal jest imprezą opiniotwórczą gromadzącą świadomą swoich wyborów aktualną i przyszłą elitę intelektualną naszego kraju, najważniejszych filmowców polskich i ludzi świata sztuki i mediów. Gośćmi festiwalu byli m.in. Werner Herzog, Siergiej Dworcewoj, Jørgen Leth, Raymond Depardon, Jane Goodall, Gari Kasparov, Andrzej Wajda, Marcel Łoziński, a z festiwalem współpracowali m.in. Jacek Żakowski, Marek Ostrowski, Edwin Bendyk, Martyna Wojciechowska, Max Cegielski i Piotr Metz. To również tu rozpoczął swą światową karierę film „Królik po berlińsku” Bartka Konopki, a polskie premiery miały tak głośne tytuły, jak „Walc z Baszirem”, „Spotkania na krańcach świata”, „Yes-Meni naprawiają świat” czy „Cremaster”.


PLANETE+ DOC był pierwszym festiwalem w Polsce, który wprowadził konkurs dla pełnometrażowego filmu dokumentalnego. Jest również jedynym w Polsce festiwalem, który organizuje konkurs dla filmów o tematyce ekologicznej (Nagroda Green Warsaw Award) i przyznaje swoją nagrodę filmową Amnesty International dla najlepszego filmu mówiącego o prawach człowieka.

 

W ramach repliki pokazanych zostanie pięć najciekawszych filmów Festiwalu Planete+ Doc FF, odbędzie się także debata po filmie ALFABET.

 

Program filmowy:

 

1. Alfabet (Alphabet)

Reżyseria / Directed by: Erwin Wagenhofer; Austria, Niemcy / Austria, Germany, 2013, 107 min.

 

2. Podejrzany: Ai Weiwei (Ai Weiwei: The Fake Case)

Reżyseria / Directed by: Andreas Johnsen; Dania / Denmark 2013, 79 min.

 

3. Brakujące zdjęcie (The Missing Picture)     
Kambodża, Francja / Cambodia, France 2013, 90 min.

 

4. #chicagoGirl. Facebookowa rewolucja (#chicagoGirl – The Social Network Takes on a Dictator)

Reżyseria / Directed by: Joe Piscatella; USA, Syria / USA Syria 2013, 74 min.

5. '89 (’89) - roboczy tytuł

Reżyseria / Directed by: Michał Bielawski

Polska / Poland 2014, 54 min.

Uczestniczące kina