Projekty

Sieć Polskich Kin Cyfrowych

Logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych

 

 

 

Sieć Polskich Kin Cyfrowych to program realizowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej przy współudziale Filmoteki Narodowej mający na celu pomoc kinom studyjnym w przejściu z analogowej do cyfrowej ery kina. W wyniku procesu cyfryzacji kina studyjne przemieniają się w nowoczesne obiekty kultury o wysokim standardzie projekcji, przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnych wartości prezentowanych przez te wypełnione magią miejsca.

Kina Sieci wyposażone są w nowoczesne projektory cyfrowe umożliwiające również projekcje w systemie 3D oraz w przestrzenny dźwięk. Warunki w kinach cyfrowych pozwalają widzom odbierać dzieła filmowe w najwyższym standardzie, przy użyciu technik XXI wieku.

W Sieci znajdują się tradycyjne kina oferujące widzom bardzo szeroką ofertę wartościowych filmów polskich, europejskich i kinematografii światowej. Szczególną rolę Sieci jest promocja i prezentowanie dorobku polskiego kina. Widzowie znajdą w repertuarze kin cyfrowych wiele premierowych filmów polskich.

Wszystkie kina należące do Sieci Polskich Kin Cyfrowych należą jednocześnie do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, ich zadaniem jest upowszechnianie kultury filmowej w szczególności poprzez prezentowanie filmów o wysokich walorach artystycznych oraz podejmowanie działalności edukacyjnej adresowanej do młodej widowni kin.

Szczegółowe zasady uzyskania dotacji na cyfryzację kin, terminy i wnioski znajdują się na stronie PISF. Dotacje przyznawane są w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Kin – Cyfryzacja. Wszytskie informacje o Sieci Polskich Kin Cyfrowych można uzyskać na stronie www.c-kino.pl .

Listę kin należących do Sieci Polskich Kin Cyfrowych znajdziecie Państwo tu .

 

 

Galeria